Ostatnia warstwa asfaltu pojawi się na Sokratesa

2022-04-28 7:56
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

To w długi majowy weekend. Prace ruszą w sobotę (30.04) i potrwają do 4 maja. W tym czasie ulica będzie zamknięta dla ruchu.

Pierwotnie prace miały zakończyć się jesienią ubiegłego roku, nowym termin okazała się jednak wiosna tego roku. Od lipca 2021 roboty prowadzone były na południowo-wschodniej jezdni, w grudniu drogowcy przenieśli się na jezdnię północno-zachodnią. Kilkanaście dni temu zakończyli układanie krawężników w miejscach przyszłych pasów dzielących jezdnię przed wlotami osiedlowych ulic oraz budowę dwóch rond. Obecnie na odcinku od Kasprowicza do Wólczyńskiej układana jest podbudowa i warstwa wiążąca masy asfaltu.

Ostateczne asfaltowanie zaplanowano na weekend majowy. Prace zaczną się w sobotę (30.04) o godzinie 5:00 i potrwają do 4:00 rano 4 maja. Na koniec wymalowane zostanie oznakowanie poziome. Na ten czas ulica Sokratesa zostanie zamknięta dla ruchu. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Na Conrada wyłączony z ruchu zostanie skrajny prawy pas. Z pozostałych dwóch skręcić będzie można wyłącznie w prawo lub w lewo w Wólczyńską. Na Kasprowicza w stronę alei Reymonta przed i na wysokości skrzyżowania z Sokratesa wyłączony z ruchu zostanie skrajny prawy pas. Z ulicy Przy Agorze także będzie można także skręcić tylko w Kasprowicza. Objazd dla kierowców zostanie poprowadzony ulicami: Wólczyńską, Nocznickiego i Kasprowicza oraz Wólczyńską, aleją Reymonta i Kasprowicza. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył dojeżdżających do posesji. Prace mają się rozpocząć od strony Kasprowicza i przechodzić w stronę Wólczyńskiej.

Na czas robót chodniki po obu stronach ulicy pozostaną przez cały czas dostępne dla pieszych. Przejście przez Sokratesa będzie możliwe podczas przerw w pracach. W związku z pracami zmienią się trasy autobusów linii: 114, 121, 203, 210, 250, 712, N01, N02 i N58. Linie 114, 203, N01 i N02 ominą utrudnienia ulicami Wólczyńską i Nocznickiego. Dla linii: 210, 250, 712 i N58 wyznaczono objazd ul. Nocznickiego. Natomiast linia 121 w obu kierunkach będzie funkcjonowała na trasie skróconej – do przystanku Metro Marymont.