Oszukiwali metodą "na wnuczka" - zostali zatrzymani

2024-02-19 11:39
Telefon
Autor: fot. Momentmal/Pixabay

Trzech mężczyzn wpadło w ręce policjantów z komendy stołecznej. Mieli wyłudzić od starszej kobiety duże pieniądze. Chodzi o ponad 52 tysiące złotych.

Mężczyźni podali się za wnuczka starszej kobiety z Józefowa koło Otwocka, informując ją, że uczestniczył on w zdarzeniu drogowym i potrzebuje pieniędzy na kaucję, by uniknąć więzienia. Kobieta uwierzyła i przekazała oszustom swoje oszczędności, gotówkę w różnej walucie oraz biżuterię. Suma strat sięgnęła ponad 52,5 tysiąca złotych. Kobieta złożyła zawiadomienie, a kryminalni od razu przystąpili do poszukiwań. Policjanci wpadli na trop pierwszego z oszustów. Był to 25-letni obywatel Azerbejdżanu. Policjanci ustalili, że pełnił on rolę tak zwanego "odbieraka" . 25-latek został zatrzymany w Warszawie.

Jego wspólnicy - 20-latek i 17-latek zostali natomiast ujęci w jednym z hotelowych pokoi na terenie Krakowa. Po jego przeszukaniu funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie 1,8 tysiąca złotych oraz telefony, które mogły posłużyć do przestępstwa. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany do sprawy innego oszustwa. Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa. Nie przyznali się do winy. Grozi im do 8 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował wszystkich zatrzymanych.