Park linearny rozwiązaniem dla Bielan

2024-03-11 7:37
Drzewa
Autor: Urząd Miasta Olsztyn

Na ciągu ulic Rudnickiego-Perzyńskiego-Podczaszyńskiego zostanie posadzonych 170 drzew. Stworzą nowy park dla mieszkańców. Pas zieleni będzie miał około dwóch kilometrów długości.

W zeszłym roku te ulice przeszły remont. Teraz drzewa dadzą tam potrzebny cień w gorące dni oraz odgrodzą okoliczne budynki od pyłu i hałasu. Parki linearne to długie, wąskie, zielone trakty. Łączą różne części dzielnicy lub miasta, zapewniając mieszkańcom spokojną podróż w otoczeniu natury. Na ulicach Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego park przekształci krajobraz, dopasowując go do nowoczesnych standardów. 

Nowy park będzie również domem dla wielu ptaków i owadów, które w mieście mają coraz trudniejsze warunki życia. Zaplanowano również domki dla motyli i posadzenie roślin miododajnych. Dla mieszkańców nie zabraknie miejsc do aktywności, relaksu oraz zabawy z psami. Urząd dzielnicy zakończył przetarg na wykonawcę projektu. Wyłoniony wykonawca będzie miał 60 dni na ukończenie prac od momentu podpisania umowy, a to oznacza, że mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowym parkiem już w wakacje.

Paweł Brzezinka