Policja rozbiła gang złodziei samochodowych i paserów

2024-02-12 9:15
Policja
Autor: brak danych

Dziewięciu zatrzymanych ukradło w sumie 29 samochodów. Ich łączna wartość to 4 miliony złotych. Mają też na swoim koncie 45 paserstw aut za około 6 milionów złotych.

Za pieniądze pochodzące z kradzieży pojazdów, do jakich na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w Warszawie i w okolicznych powiatach, podejrzani kupowali samochody, domy i inne nieruchomości. Policjanci, wspomagani przez kontrterrorystów z BOA wraz z funkcjonariuszami nadbużańskiego i bieszczadzkiego oddziału straży granicznej, zatrzymali siedem osób, wchodząc jednocześnie do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Kolejne pięć osób doprowadzono z aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają kary związane z ich wcześniejszą działalnością przestępczą, również dotyczącą kradzieży samochodów. Jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy - podejrzani mają na swoim koncie 29 kradzieży samochodów o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 9 samochodów o wartości 1,1 miliona złotych oraz 29 tysięcy w gotówce. Podczas przeszukania posesji znaleziono części samochodowe mogące pochodzić z przestępstwa o wartości 280 tysięcy złotych. Prokurator przedstawił dwóm podejrzanym zarzut kierowania grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udział w tej grupie oraz zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Sąd, na wniosek prokuratora, zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 9 podejrzanych.