Projekt Warszawa zagra o puchar Challenge

2024-02-08 10:08
Siatkówka
Autor: TaniaVdB/Pixabay.com Siatkówka

Siatkarze Projektu Warszawa pokonali fiński Akaa Volley 3:1. To w rewanżowym półfinałowym meczu Pucharu Challenge. Tym samym zapewnili sobie awans do finału rozgrywek.

Stracony przez Warszawiaków set w starciu z fińskim zespołem był dopiero drugim przegranym w tej edycji rozgrywek. Wcześniej w 1/8 finału oddali jedną partię w rewanżowym spotkaniu z francuskim Saint-Nazaire Volleyball Atlantique. Rywalem Projektu w finale będzie włoski zespół Vero Volley Monza, który w półfinale wyeliminował turecki Galatasaray Stambuł. Warszawski zespół wrócił do europejskich pucharów po roku przerwy. W sezonie 2021/22 rywalizował w Lidze Mistrzów. Stołeczna drużyna najwyżej w Pucharze Challenge uplasowała się w 2012 roku.