Przed nami Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

2024-01-23 9:20
Modlitwa
Autor: brak danych

Przypada 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego. Centralnym uroczystościom w archidiecezji warszawskiej będzie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz. Wspólna modlitwa została zaplanowana w archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela.

W ramach obchodów Dnia Życia Konsekrowanego już w niedzielę (28.01) Eucharystię w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie o godz. 9:00 odprawi przewodniczący KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego - biskup Jacek Kiciński. Centralne obchody w archidiecezji warszawskiej będą 2 lutego. Rozpoczną się koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele sióstr wizytek na Krakowskim Przedmieściu o 15:00. Po nabożeństwie odbędzie się procesja do archikatedry Świętego Jana Chrzciciela, gdzie o 16:00 liturgii będzie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz.

Natomiast w diecezji warszawsko-praskiej Mszy Świętej w bazylice katedralnej pw. Świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika będzie przewodniczył o 15:00 biskup Romuald Kamiński. Święto Ofiarowania Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Zostało wprowadzone w 492 r. przez papieża Świętego Gelazego i nawiązuje do biblijnego wydarzenia ofiarowania Jezusa w świątyni w Jerozolimie oraz dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia.