Rusza remont ulicy Bohomolca

2024-02-26 10:57
Zmiany na Bohomolca
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Drogowcy zamkną jezdnię na Żoliborzu na całej długości ulicy. Część ulic bocznych straci przejazd. Na części będzie tez ruch dwukierunkowy.

Drogowcy wymienią podbudowę i nawierzchnie jezdni, chodników i zjazdów do posesji. Dodatkowo wybudują nowe oświetlenie i przebudują odwodnienie drogi. Przeprowadzą także zabiegi pielęgnacyjne na rosnących przy ulicy drzewach, krzewach oraz żywopłotach. Planowana jest też renowacja trawników.Remont potrwa do lipca.

Podczas remontu cała ulica Bohomolca będzie nieprzejezdna. Zamknięte zostaną jej skrzyżowania z ulicami: Mysłowicką, Święcickiego i Promyka. Otwarte za to pozostaną skrzyżowania z ulicami Bytomską i Tucholską oraz Dygasińskiego. W obu przypadkach kierowcy przejadą tu, tak jak dotychczas, w jednym kierunku – w stronę ulicy Dziennikarskiej.

Aby ułatwić poruszanie się w sąsiedztwie przebudowy, na części ulic drogowcy wprowadzą ruch dwukierunkowy. Dodatkowo zlikwidują kontraruch rowerowy i miejsca postojowe, aby umożliwić wymijanie się samochodów. Takie zmiany obejmą ulice: Małogoską, Mysłowicką, Rybińskiego, Święcińskiego i Promyka. Zmiany będą też u zbiegu ulic Sułkowskiego i Tucholskiej. Kierowcy skręcą z Sułkowskiego wyłącznie w lewo. Na odcinku Tucholskiej od Sułkowskiego do Bohomolca obowiązywać będzie zakaz wjazdu. Tym samym na dotychczas dwukierunkowym fragmencie ulicy Tucholskiej będzie ruch tylko w jedną stronę – od Bohomolca do Sułkowskiego.