Ruszyły prace na ulicy Skrzyneckiego

2022-03-08 7:32
Roboty drogowe
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Prace będą prowadzone niewielkimi fragmentami, aby zachować dojazd do posesji. W tym miejscu Marysina Wawerskiego wciąż jest tak zwana trylinka. W końcu to się zmieni.

Prace są skoordynowane z robotami Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Wodociągowcy niedawno skończyli je na fragmencie między ulicami Kościuszkowców a Potockich. Na ten odcinek wkroczyła wczoraj (7.03) firma odpowiedzialna za wykonanie nawierzchni jezdni. Na początek zajmie się fragmentem między ulicami Kościuszkowców a Przyjaźni – będzie on zamknięty do 9 marca włącznie. W dniach 10-18 marca wykonawca zaplanował prace od ulicy Przyjaźni do ulicy Botanicznej. Terminy zamknięć kolejnych części ulicy Skrzyneckiego zostaną podane w połowie marca.

Wykonawca prace rozpoczął od ściągania asfaltu i tymczasowej podbudowy. Następnie wybuduje kanalizację deszczową. Potem wyremontuje chodniki i ułoży nawierzchnię asfaltową. Asfalt pojawi się również na drugiej części ulicy Skrzyneckiego, czyli od Potockich do Kaczeńca. MPWiK swoje prace planuje rozpocząć tam 21 marca. Najpierw skoncentruje się na skrzyżowaniu z ul. Kaczeńca, a następnie będzie przesuwać się w stronę ulicy Potockich. Kiedy skończy, przekaże plac budowy wykonawcy robót drogowych, który powinien zakończyć tam prace jesienią tego roku.