Są nowe utrudnienia na ulicach stolicy

2022-09-13 7:22
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Od wczoraj (12.09) ciepłownicy pracują na ulicach: Człuchowskiej i Narwik. Tramwajarze zmienili organizację ruchu na ulicy Kasprzaka. Drogowcy remontują ulicę Jarzębskiego i nocami będą frezować Puławską.

Przez półtora miesiąca ciepłownicy będą pracować na Człuchowskiej na Bemowie. W tym czasie zamknięta będzie jezdnia w stronę Woli, pomiędzy Drzeworytników a Świetlików. Na tym odcinku kierowcy w obu kierunkach będą jeździli północną nitką. Jadący w kierunku Powstańców Śląskich przejadą na jezdnię północną u zbiegu Człuchowskiej z Drzeworytników i Raginisa. Na właściwą nitkę drogi wrócą na skrzyżowaniu z ul. Świetlików. Taka organizacja będzie tam obowiązywać do 21 października.

Ciepłownicy będą pracować także na ulicy Narwik. Rozpoczęli tam budowę przyłącza. Na czas prac wygrodzili pas ulicy Narwik od ulicy Deyny w stronę Lazurowej. Drugim pasem ruch będzie odbywał się bez zmian. Tym samym na odcinku od Lazurowej do Deyny wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Na ulicy Narwik, po stronie prac, obowiązuje także zakaz zatrzymywania, również na wyznaczonych miejscach postojowych. Prace w tym miejscu zakończą się w piątek (16.09).

Tramwajarze z kolei budują na Woli nowa linię tramwajową na Kasprzaka. Wraz z postępem prac zmienia się również organizacja robót i dojazdów. Od wczoraj (12.09) robotnicy wyjeżdżają z placu budowy, położonego między jezdniami ulicy Wolskiej, bezpośrednio na ulicy Kasprzaka. To rozwiązanie wymagało zwężenia Kasprzaka do jednego pasa – na około 100 metrów przed bramą.

Od poniedziałku do piątku (12-16.09) drogowcy będą remontować zachodnią jezdnię ulicy Puławskiej pomiędzy Poleczki a Samsonowską na Ursynowie. Prace prowadzone będą nocami, w godz. 21:00–4:00. W ciągu dnia kierowcy będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni. Jak poinformował ratusz, prace na jezdni w stronę Piaseczna zostaną podzielone na dwa etapy. Na początku wymieniona zostanie nawierzchnia na prawym pasie drogi, a w drugiej części tygodnia drogowcy przeniosą się na pasy lewy i środkowy. Na całej długości placu budowy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez remontowaną jezdnię dostępne będą w przerwach technologicznych.

Również wczoraj (12.09) rozpoczął się remont ulicy Jarzębskiego na Bielanach. Wymienione zostaną chodniki i azyle dla pieszych, a zjazdy do garażów i na osiedlowe parkingi zostaną wyłożone kostką. Wymieniona zostanie też nawierzchnia jezdni. Jak przekazał ratusz, w pierwszym etapie drogowcy zajmą chodniki po zachodniej stronie. Część robót będzie prowadzona w skrajni jezdni. Wówczas zostaną one oznakowane i dodatkowo wygrodzone, co może spowodować zwężenie pasa drogi o około pół metra. Termin zakończenia robót to koniec tego roku.