Sadzonki za elektroodpady

2023-09-20 9:15
Zbiórka elektrośmieci
Autor: brak danych

W najbliższe dwie soboty warszawiacy będą mogli wymienić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie na sadzonki roślin. Wszystko w ramach akcji „Łączy nas czysty las”. Jest organizowana przez Biuro Gospodarki Odpadami i Lasy Miejskie – Warszawa.

W tę sobotę (23.09) akcja będzie od 10:00 do 15:00 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie, a za tydzień (30.09) w tych samych godzinach w siedzibie Lasów Miejskich – Warszawa przy Korkowej. Mieszkańcy, którzy przyniosą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny lub baterie będą mogli wybierać aż w 14 rodzajach sadzonek roślin. Będą to: berberys Thunberga Atropurpurea, dereń jadalny, wrzos, tawuła japońska, pigwowiec, głóg, jałowiec pospolity, ognik Soleil d’or, trzmielina Fortune'a Coloratus, pęcherznica kalinolistna, porzeczka alpejska, irga, tawlina jarzębolistna i morwa biała.

Zaplanowano również atrakcje edukacyjne dla dzieci i uczniów. Na stanowisku Elektroeko poprzez zabawę będzie można zdobyć wiedzę na temat prawidłowego postępowania z elektroodpadami. Na stoisku znajdą się między innymi: koło fortuny, tzw. makatki edukacyjne, stolik do gry w dobble oraz eko-twister. Za prawidłowo udzielone odpowiedzi w konkursach oraz udział w zabawach plenerowych dzieci otrzymają drobne upominki.