Sezon na kawę nad Wisłą

2024-03-14 8:46
Bulwary
Autor: fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Każdego dnia coraz więcej osób spaceruje po bulwarach i korzysta z dostępnych tam atrakcji. W tym sezonie pojawią się dwa nowe punkty, które uzupełnią rozrywkowo-gastronomiczną mapę Dzielnicy Wisła. Czeka nas również powrót legendarnego miejsca Plac Zabaw.

"Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon nad Wisłą będzie jeszcze ciekawszy i bardziej atrakcyjny. Dotychczasowe miejsca budzą się z zimowego snu. Pojawiają się nowe miejsca, na których zależało wszystkim lubiącym spędzać czas nad rzeką. Otwarte zostaną lokale w okolicy nowego mostu, które będą miały okazję stać się miejscem spotkań mieszkańców prawego i lewego brzegu." – mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

Restauracje w pawilonach poprowadzi Zjednoczone Przedsiębiorstwo Rozrywkowe S.A, które otworzy restaurację Bella Italia z daniami włoskimi, po sąsiedzku El Chapo z kuchnią meksykańską i kawiarnię Kosmos — Galaktyka Smaku. Lokale są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Gospodarze zadbają również o ekologiczne rozwiązania, które mają znaczenie dla warszawiaków.

Na bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego powraca Plac Zabaw. To dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli jednej z pierwszych klubokawiarni nad Wisłą. Lokal poprowadzi dawny skład: Stowarzyszenie Plan B i Powiększenie sp. z o.o. wzbogacona o siły zespołu Alternatywnego Klubu Sportowego ZŁY.

Kulinariami zajmie się ekipa BAM! Korean Street Food, Cuda na Kawałki zaoferują pizzę, a Spółdzielnia Słuszna Strawa poczęstuje daniami z całego świata, tworzonymi przez emigrantów z blisko 60 krajów świata i uchodźców z miejsc ogarniętych konfliktem zbrojnym.

Wszystkie znane z lat ubiegłych plenerowe miejsca nad Wisłą będą otwierać się sukcesywnie, tak, aby osoby odwiedzające Dzielnicę Wisła mogły wspólnie cieszyć się słońcem, naturą i bliskością rzeki.

Paweł Brzezinka