Szkoła ze stolicy znów najlepsza w kraju

2024-01-11 9:17
Szkoła
Autor: zdj. ilustracyjne

Mowa o XIV Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Staszica. Tak wynika z rankingu "Perspektywy 2024". Jak jest z technikami?

Tegorocznym zwycięzcą wśród liceów jest XIV Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica w Warszawie. Szkoła od lat trafia do czołówki rankingu. W ubiegłym roku, dwa lata temu i trzy lata temu było na pierwszym miejscu, cztery lata temu na drugim. W 2019 i 2015 roku także było na pierwszym, w 2017 i 2016 roku – na miejscu drugim, a w 2018 – na trzecim. W pierwszej dziesiątce znalazły się też: na siódmym miejscu – 2 Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO, na ósmym – VIII LO im. Władysława IV w Warszawie, na dziewiątym – XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, na dziesiątym – IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie.

Wśród techników pierwsze miejsce zajęło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie w województwie łódzkim. Na drugim miejscu uplasowało się zaś Technikum Mechatroniczne nr 1 im. Piotra Drzewieckiego w Warszawie (w ubiegłym roku na pierwszym miejscu).

Kapituła przygotowała też podrankingi szkół. W rankingu maturalnym liceów na miejscu pierwszym jest XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, na drugim – IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, na trzecim – 2 Społeczne LO z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO w Warszawie, na czwartym – I Społeczne LO im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, a na piątym – VIII LO im. Władysława IV w Warszawie.W rankingu maturalnym techników na miejscu pierwszym jest Technikum Mechatroniczne nr 1 im. Piotra Drzewieckiego w Warszawie, a dopiero na drugim – Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

W rankingu szkół olimpijskich na pierwszym miejscu jest XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.