Szkoły i przedszkola mogą rejestrować się do Rowerowego Maja 2024

2024-01-05 9:40
Rower
Autor: fot. Hebi B./Pixabay

To już siódma edycja tej akcji. Miasto chce zaprosić do udziału w akcji także rodziców, opiekunów i nauczycieli. Chodzi o aktywne dojeżdżanie do szkoły czy przedszkola.

Na razie wystartowały zapisy dla placówek oświatowych. Zaproszenia do udziału w Rowerowym Maju trafiły do skrzynek mailowych warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli, a wraz z nimi link do rejestracji. Rowerowy Maj poprzez zabawę, połączoną z elementami rywalizacji kształtuje w najmłodszych zdrowe nawyki transportowe i buduje ich świadomość na temat ochrony środowiska oraz wpływu każdego z nas na jakość powietrza w mieście.

Uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, a przy okazji także rodzice, nauczyciele i inni pracownicy placówek przesiadają się z samochodów na rowery czy hulajnogi, by aktywnie dojeżdżać na zajęcia oraz do pracy. Każdy przejazd, który odbędzie się przy pomocy jednego z aktywnych środków transportu zostanie nagrodzony naklejką. Im więcej aktywnych dojazdów, tym większa satysfakcja oraz szansa na zdobycie nagród. Rywalizacja rozgrywa się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Rejestracja placówek potrwa do 9 lutego.