Tramwaje od poniedziałku pojadą po nowemu

2024-03-20 10:57
Ostateczne zmiany na ulicach Kasprzaka i Wolskiej
Autor: Tramwaje Warszawskie

To dlatego, że dobiega końca modernizacja torowiska na ulicy Wolskiej. Ostatnie prace wymagają kilkudniowej korekty w kursowaniu tramwajów linii 13. Co się zmieni?

Zanim po nowo zbudowanych torach na Wolskiej pojadą tramwaje, trzeba jednak zdemontować tymczasowe, specjalne połączenie między torami przy alei Prymasa Tysiąclecia, gdzie tramwaje linii 13 zmieniały kierunek jazdy. Te prace zaplanowano od jutra (21.03) do niedzieli (24.03). W tym czasie tramwaje linii 13 będą kursowały na krótszej trasie – dojadą ulicą Wolską tylko do Skierniewickiej, a ostatnim przystankiem będzie Metro Płocka 57. Do „trzynastki” w kierunku Pragi będzie można natomiast wsiąść na przystanku Zajezdnia Wola 03 – na ulicy Wolskiej przy skrzyżowaniu z Młynarską. Częściej będą jeździły autobusy linii zastępczej Z26 (Cmentarz Wolski – Metro Płocka) – w dni powszednie w godzinach szczytu co 10 minut.

Ale już od poniedziałku (25.03) tramwaje wrócą na zmodernizowane torowisko na ulicy Wolskiej. Linia 10 pozostanie na obecnej trasie. Tramwaje linii 11 będą jeździły na Nowe Bemowo – tak jak teraz, czyli w dni powszednie w godzinach szczytu. Poza godzinami szczytu oraz w soboty i niedziele "jedenastka" będzie jeździła między Placem Narutowicza a Cmentarzem Wolskim. Przy tej nekropoli będą kończyły trasę także tramwaje linii 13. Zmienią się również trasy linii 26 i 27 – tramwaje pojadą prosto ulicą Wolską, z pominięciem Skierniewickiej i Kasprzaka. Przestaną kursować autobusy linii Z26.