Tramwaje Warszawskie poszerzą przystanki na Wolskiej

2021-10-27 8:59
Tramwaj WTP
Autor: fot. Patrycja Michońska/Radio Plus

To przy stacji metra Płocka. Przesiadki z tramwajów do podziemnej kolejki mają być dzięki temu wygodniejsze. Wzrośnie także bezpieczeństwo.

Wszystko dlatego, że po uruchomieniu w ubiegłym roku wolskich stacji metra - to jeden z ważnych węzłów przesiadkowych dla mieszkańców Woli i Bemowa. Jak podają Tramwaje Warszawskie - liczba pasażerów korzystających ze stacji wzrosła w ciągu ostatniego roku o 40 procent. Ta sytuacja prawdopodobnie utrzyma się do momentu otwarcia kolejnych stacji na drugiej linii metra. A przystanki tramwajowe, które wybudowane zostały wiele lat temu okazały się zbyt wąskie. Platformy przystankowe zostaną poszerzone. Jedna do szerokości 4,5 a druga do 6,5 metra. Pojawi się też między innymi azyl dla pieszych na przejściu przez Wolską na zachodniej części skrzyżowania. Przebudowa przystanków i zmiana organizacji ruchu przy Płockiej potrwa nie dłużej niż pięć tygodni.

Wraz z inwestycją obejmującą budowę stacji metra Płocka, zlikwidowana została najpierw zawrotka, a potem lewoskręt z Wolskiej w Płocką dla kierowców jadących od strony Śródmieścia. To rozwiązanie krytykują: burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski i wolscy radni. Mają pretensję, że zmiany odbyły się bez konsultacji z dzielnicą i mieszkańcami. Rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz uspokaja - liczba pasów drogowych się nie zmieni. Pozostaną po dwa pasy do jazdy prosto. Pozostanie też oddzielny pas do skrętu w Skierniewicką, a dla skrętu w Płocką powstanie zawrotka na wysokości ulicy Sokołowskiej.