Ulicami Żoliborza przejdzie XXIV Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

2024-03-19 11:14
Droga krzyżowa
Autor: brak danych

To w najbliższy piątek (22.03). Wyruszy sprzed grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki przy kościele Świętego Stanisława Kostki. Tegoroczne hasło brzmi: "Nigdy nie można zrezygnować z walki o wolność i prawdę".

W XXIV Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Świata Pracy wezmą udział delegacje regionalne NSZZ "Solidarność", a także reprezentanci grup zawodowych i duszpasterstw ludzi pracy z całej Polski. W tym roku uczestnicy nabożeństwa będą modlić się o prawdę w życiu osobistym i publicznym. Droga krzyżowa wyruszy na ulice Żoliborza z kościoła Świętego Stanisława Kostki, po Mszy Świętej o godzinie 17:00. Poprowadzi ją biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej - Rafał Markowski.

Rozważania stacji drogi krzyżowej przygotują i odczytają przedstawiciele różnych zawodów. To między innymi; strażacy, kolejarze, nauczyciele, lekarze i dziennikarze. Koordynatorem Ogólnopolskiej Drogi Krzyżowej Ludzi Pracy jest duszpasterz ludzi pracy archidiecezji warszawskiej - ksiądz Michał Kotowski. Drodze Krzyżowej towarzyszyć będzie orkiestra górnicza z Jaworzna.

Wieczorem o godzinie 21:00 - pod przewodnictwem biskupa Markowskiego - przy grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, odmówiona zostanie modlitwa o wolność od lęku i nienawiści, która przez 37 tygodni gromadzi wiernych w miejscu spoczynku męczennika. O 21:20 biskup przewodniczył będzie również nowennie w intencji ojczyzny prowadzonej z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski. Jej uczestnicy będą modlić się za wstawiennictwem, Świętego Andrzeja Boboli oraz błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki "o prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych".