Utrudnienia w trzech dzielnicach

2024-04-03 9:21
Zmiana organizacji ruchu
Autor: zdj. ilustracyjne

Tak będzie już od jutra (4.04). Zmiany w organizacji ruchu szykowane są na Białołęce, w Ursusie i we Włochach. Sprawdziliśmy, na co trzeba się przygotować.

Jutro (4.04) od goldziny 11:00 rozpocznie się budowa nowego ronda w Ursusie. Powstanie ono u zbiegu ulic Posag 7 Panien i Habicha. W ramach prac przy rondzie dzielnica Ursus wybuduje także jezdnię, chodnik i drogę dla rowerów do skrzyżowania. Będą również dwie zatoki autobusowe. Zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest na połowę września. Na ulicy Posag 7 Panien zostanie jutro (4.04) wprowadzony ruch jednokierunkowy. Pomiędzy ulicą Habicha a dojazdem do budynków Posag 7 Panien 11a i 11b kierowcy pojadą tylko w stronę ulicy Gierdziejewskiego. Po około dwóch miesiącach plac robót poszerzy się o wjazd na ulicę Habicha na południe – w stronę bloku Habicha 14, a następnie na wyjazd. Tymczasowy przejazd będzie możliwy przez pas dzielący. W przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony objazd ulicami: Gierdziejewskiego, Balicką, Jagiełły, Traktorzystów i Szamoty.

Na czas przebudowy autobusy linii 177 jadące z Bemowa będą kończyły swoją trasę na przystanku Habicha 01, zamiast na pętli Ursus-Niedźwiadek. Jadąc w przeciwną stronę ruszą z przystanku Habicha 01 i ulicami Posag 7 Panien, Gierdziejewskiego, Balicka, Władysława Jagiełły, Traktorzystów i dojadą do swojej podstawowej trasy. Autobusy linii 207 będą miały zmienioną trasę tylko w kierunku Ratusza w Ursusie. Jadąc ulicą Gierdziejewskiego skręcą w lewo, w Warszawską, potem jeszcze raz w lewo we Władysława Jagiełły i dalej ulicą Traktorzystów dojadą do pętli Ursus Ratusz.

We Włochach z kolei rondo u zbiegu ulic Wschodu Słońca i Przy Torach zyska połącznie z ulicą Szybką. Powstaną tam: jezdnia, chodniki, a na koniec drogowcy urządzą trawniki. Pierwsze prace rozpoczną się jutro (4.04) rano. Drogowcy wybudują chodniki łączące ulice Wschodu Słońca i Przy Torach z Szybką. Dzięki temu w kolejnym etapie robót piesi będą mogli ominąć plac budowy. W środę(10.04) drogowcy zamkną stumetrowy odcinek ulicy Szybkiej pod wiaduktem WKD. Dojazd do Szybkiej będzie możliwy od strony ulicy Jutrzenki albo Równoległej. Przejazd prosto nie będzie możliwy. Trasę zmienią wówczas autobusy linii 228.

Trwa też modernizacja ulicy Kąty Grodziskie na Białołęce. Budowana jest tam kanalizacja ściekowa i przebudowywana ulica – powstają obustronne chodniki, oświetlenie, będą drzewa i krzewy. Od jutra (4.04) plac budowy rozszerzy się o odcinek od ulicy Stogi do ronda na skrzyżowaniu ze Zdziarską. Z tego powodu autobusy będą kursowały objazdami. Linia 120 pozostanie na dotychczasowej trasie objazdowej, a 234 pojedzie trasą zmienioną. Autobusy linii 326 wrócą na swoją podstawową trasę.