W stolicy przybywa nowych szkół i przedszkoli

2024-01-03 9:26
Szkoła
Autor: fot.Ramadhan Notonegoro/Pixabay

W ostatnich latach miasto stworzyło w sumie 38 nowych placówek. W niedalekim czasie otwarte zostaną kolejne. Inwestycje trwają.

Nowe szkoły i zespoły szkolno-przedszkolne powstają zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i poszanowania zasobów. W ostatnim czasie rozbudowano, zmodernizowano i wyremontowano też wiele spośród ponad 800 istniejących warszawskich obiektów oświatowych. Obecnie miasto buduje cztery szkoły i pięć przedszkoli. Na sfinansowanie inwestycji oświatowych w Wieloletniej Prognozie Finansowej tylko na najbliższe trzy lata zabezpieczono ponad 920 milionów złotych.

Na Bemowie na terenie osiedla Chrzanów trwa budowa zespołu szkolno-przedszkolnego za ponad 126 milionów złotych. Podobny kompleks powstaje także przy ulicy Hennela w Ursusie, na który zabezpieczono ponad 100 milionów. Również na Białołęce zaplanowano podobną inwestycję – już podpisano umowę na realizację. W latach 2019-2023 Warszawa przeznaczyła na inwestycje w obszarze oświaty ponad 1 miliard 775 milionów złotych oraz ponad 550 milionów złotych na remonty istniejących szkół i przedszkoli. Łącznie daje to ogromną kwotę – ponad 2,3 miliardów złotych.