W weekend utrudnienia w trzech dzielnicach

2023-12-08 9:13
Asfalt
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

To na Pradze-Południe, Mokotowie i we Włochach. Trzeba liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Gdzie będą prowadzone prace?

Od dziś (8.12) drogowcy będą naprawiali prawy pas ulicy Grochowskiej w stronę ulicy Marsa, pomiędzy ulicą Majdańską a Podolską. To kontynuacja prac zaczętych w październiku i listopadzie. Wówczas naprawiony został prawy pas Grochowskiej w stronę Marsa od Podolskiej do Jubilerskiej. Finisz prac w poniedziałek (11.12) o godzinie 4:00, o ile pozwolą na to warunki pogodowe.

Przez cały weekend będą zajęte dwa pasy jezdni w stronę Marsa. Zamknięte zostaną skrzyżowania z ulicami: Majdańską, Omulewską, Mlądzką, Tarnowiecką i Witolińską. Na skrzyżowaniu z Zamieniecką i Podolską kierowcy pojadą wyłącznie prosto w stronę Marsa. U zbiegu z ulicą Wspólna Droga jadący od strony ronda Wiatraczna skręcą w lewo z osobnego pasa, a od strony Marsa nie zawrócą na tym skrzyżowaniu. Utrudnienia będzie można objechać ulicami: Grochowską, Płowiecką i Ostrobramską. Z Majdańskiej do Grochowskiej kierowcy dojadą: Zagójską, Łukowską, Mlądzką, Sulejkowską i Zamieniecką. W przeciwną stronę objazd poprowadzi ulicami: Czapelską, Ostrołęcką, Dobrzyniecką, Korytnicką i Ostrołęcką.

Na Mokotowie dzielnicowi drogowcy są dziś (8.12) od 7:00 na Asfaltowej. Wymieniają tam nawierzchnię. Ulicę zamknęli na całej jej długości – od Rakowieckiej do Narbutta. Obowiązuje zakaz zatrzymywania się, także na wyznaczonych miejscach postojowych. Objazd utrudnień prowadzi ulicą Rakowiecką, aleją Niepodległości i ulicą Narbutta.

Także od dziś (8.12) frezowanie nawierzchni ulicy Radarowej pomiędzy Lechicką a Hynka. Podczas prac ulica zostanie wyłączona z ruchu i nie będzie można na niej parkować. Z ulicy Hynka do Lechickiej kierowcy przejadą Sabały. W odwrotnym kierunku po wyjechaniu z ulicy Sabały na Hynka będą musieli zawrócić na rondzie z aleją Krakowską. Utrudnienia będzie można ominąć także aleją Krakowską.Koniec prac na Radarowej zaplanowano przed świętami.