Wkrótce rozbłyśnie świąteczna iluminacja

2023-11-30 7:43
Wizualizacja ozdób
Autor: Multidekor/Urząd Miasta Stołecznego Warszawa

6 grudnia kolorami zaczną mienić się Trakt Królewski i ulica Świętokrzyska. Po raz pierwszy lampki pojawią się również na placu Pięciu Rogów. Rozświetlone zostanie również miejskie lodowisko na Rynku Starego Miasta.

Ratusz zapowiada, że 7 grudnia z kolei - punktualnie o godzinie 18 - prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uroczyście włączy oświetlenie ogromnej choinki na placu Zamkowym. Tego dnia na ulice i tory wyjadą także przystrojone świątecznie: autobus, tramwaj i metro. W tym roku w przestrzeni miasta będą czekały nowe ozdoby w stylu retro. Miejskie ozdoby świąteczne nawiązują do lat 50. i 60. Na Trakcie Królewskim i ulicy Świętokrzyskiej znalazły się już, albo są w trakcie zawieszania, tradycyjne bombki, lampki choinkowe i łańcuchy w stylu retro. Nie zabrakło też saturatorów, wag sklepowych, telefonów, radia i telewizora z wieczorynką. Na najmłodszych czekają retro karuzele i zabawki.

Na placu Zamkowym stanęła już największa w kraju, 27-metrowa choinka. Jest multimedialna, powstała z materiałów czerpiących prąd ze źródeł zielonej energii. Na ulicach miasta zobaczyć będzie można również syrenkę - legendarny samochód z FSO oraz kultowy motorower ryś. Trzyletnią umowę na świąteczne oświetlenie Warszawy podpisała po raz kolejny firma Multidekor.