Wkrótce ruszą konsultacje dotyczące nowej koncepcji Trasy Tysiąclecia

2022-04-07 6:13
Trasa Tysiąclecia
Autor: Pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw komunikacji rowerowej/Facebook

To w ramach prac nad nowym Studium Warszawy. Poinformował o tym dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, a zarazem pełnomocnik rowerowy prezydenta stolicy - Łukasz Puchalski. Jaki plan mają teraz urzędnicy?

Chodzi o zagospodarowanie terenów od alei "Solidarności" aż do ulicy Grochowskiej. To właśnie między nimi, przez ulice: Radzymińską, Kawęczyńską, Żupniczą i Mińską, z tunelem pod Dworcem Wschodnim, miała biec trasa szybkiego ruchu. W ramach prac nad nowym Studium Warszawy przygotowywana jest zupełnie nowa koncepcja zagospodarowania rezerwy pod Trasę Tysiąclecia.

Miała ona łączyć dwie części prawobrzeżnej Warszawy – Pragę Północ z Pragą Południe. Przez lata planowano trasę tak, by miała ona formę szerokiej arterii. Odcinek ten jednak nigdy nie powstał. W międzyczasie zmieniły się potrzeby miasta. Zaczęto odchodzić od szerokich tras przelotowych, które biegną między domami. Priorytetem stało się uspokojenie ruchu i tworzenie przestrzeni o bardziej ludzkim charakterze i skali.

Urzędnicy zapraszają warszawiaków, a szczególnie mieszkańców Szmulowizny i Kamionka, do konsultacji społecznych. Rozpoczną się we wtorek (12.04) o godzinie 17:00 od spotkania on-line. Można będzie w nim uczestniczyć na kanale YouTube oraz na platformie ZOOM. Kolejnym etapem będą spotkania konsultacyjne, które odbędą się w czwartki w godzinach od 16:00 do 19:00. 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 30 przy Kawęczyńskiej 2 oraz 28 kwietnia w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe przy Grochowskiej 274, sala 305. Swoje opinie mieszkańcy mogą też wysłać mailowo: dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl. Konsultacje potrwają do 30 kwietnia 2022.