Wspólnota Sant'Egidio przygotowuje Święta z Ubogimi

2023-12-05 10:21
Święta z Ubogimi 2023
Autor: Wspólnota San't Egidio/Facebook

W tym roku dla 600 osób. W dzień Bożego Narodzenia (25.12) Wspólnota Sant' Egidio planuje świętować razem z ubogimi, bezdomnymi, mieszkańcami DPS-ów oraz uchodźcami. "Święta z Ubogimi" odbędą się pod hasłem "Przyjaźń nie tylko od święta".

Wspólnota zachęca do włączenia się w przygotowanie świątecznego obiadu. Każdy może dać coś od siebie tworząc np. stroiki na stół, czy świąteczne dekoracje czy włączając się w śpiew lub grę na jakimś instrumencie. Potrzebne są także osoby z samochodami do przewożenia rzeczy oraz silne ręce do ich ustawiania i noszenia. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy będzie w siedzibie wspólnoty przy Wspólnej 61 w lokalu 103 w czwartek (7.12) o 17:30, a kolejne - w sobotę (9.12) o 17:00, 13 grudnia o 19:00 oraz 14 grudnia o 17.30.

Wspólnota prowadzi także zbiórkę na zakup obiadów i przygotowanie paczek z żywnością. Koszt jednego obfitego obiadu to 50 złotych. Jedzenie można będzie dostarczyć w ostatnim tygodniu przed świętami. Prowadzona jest także zbiórka świątecznych prezentów. Potrzebne są przede wszystkim rzeczy, które przydadzą się osobom w kryzysie bezdomności, czyli: ciepłe kurtki, buty, śpiwory, koce, termosy, kubki termiczne, plecaki, torby sportowe, latarki oraz kosmetyki i słodycze, a także fundusze na zakup innych – spersonalizowanych upominków".

Prezenty (tylko rzeczy nowe) można przynosić do 21 grudnia: w każdy poniedziałek w godzinach 18:00-20:00 do Szafy Przyjaciół lub w każdy czwartek w godzinach 18:00-19:40 do Domu Wspólnoty. Chętni do pomocy w przygotowaniu "Świąt z Ubogimi" mogą zgłaszać się przez formularz na stronie www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi lub mailowo na adres santegidio.waw@gmail.com. Inicjatywę można wesprzeć również wpłacając środki na konto Fundacji Sant’Egidio Polska.