Zakończył się remont przychodzni przy Elekcyjnej

2023-10-02 8:49
Przychodnia po remoncie
Autor: Urząd Dzielnicy Wola

Powstał tam nowy punkt pobrań do badań laboratoryjnych. Poradnia dla dzieci przeszła gruntowną modernizację. Na dachu budynku zaś pojawiły się panele fotowoltaiczne.

Przychodnia przy ulicy Elekcyjnej 54 powstała w 1969 roku. Dzięki modernizacji na parterze budynku mieści się teraz nowy punkt pobrań do laboratorium medycznego. Na powierzchni blisko 190 metrów kwadratowych znajdują się: rejestracja, trzy gabinety pobrań materiału dla dorosłych i jeden dla dzieci, w tym noworodków i niemowląt. W budynku zmodernizowano i wyremontowano również poradnię dla dzieci zdrowych. Przychodnia zajmuje powierzchnię ponad 180 metrów kwadratowych i mieszczą się tam: 3 gabinety lekarskie, pokój przygotowawczy, punkt szczepień i izolatka. W poradni zlokalizowano też kącik karmienia. Koszt inwestycji, w tym montażu paneli fotowoltaicznych i instalacji klimatyzacji w części parterowej wyniósł ponad 1,9 miliona złotych.

Zespół przychodni na terenie Woli i Śródmieścia to 13 miejskich poradni, które oferują dostęp do: lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych, leczenia stomatologicznego, rehabilitacji leczniczej, badań diagnostycznych czy punktów szczepień. Placówki zapewniają opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry medycznej i dysponują nowoczesną aparaturą medyczną. Z opieki miejskich poradni na terenie Woli i Śródmieścia korzysta obecnie ponad 80 tysięcy pacjentów, w tym 17 tysięcy dzieci, a w pierwszym półroczu lekarze z tych przychodni udzielili 300 tysięcy porad.