Zbliża się Dzień bez Samochodu

2023-09-18 10:11
Tramwaj WTP
Autor: fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

To oznacza bezpłatne podróże komunikacją miejską. Do akcji przyłączają się także kolejarze. Gdzie i kiedy nie będzie potrzebny bilet?

Jak informuje Warszawski Transport Publiczny - taka okazja już w najbliższy piątek (22.09). Bezpłatne przejazdy wszystkimi środkami komunikacji miejskiej będą obowiązywały od północy do godziny 23:59. To z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Ten dzień szczególnie obchodzą także Koleje Mazowieckie. W piątek (22.09) w tych samych godzinach będzie mozna podróżować za darmo wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich i autobusami Komunikacji Zastępczej na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Chorzele, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

Dodatkowo w pociągach oraz autobusach komunikacji zastępczej uruchamianych na linii WKD uprawnienie do bezpłatnych przejazdów obowiązywać będzie w piątek (22.09) na przejazdy wszystkimi pociągami i autobusami, niezależnie od relacji i czasu podróży – bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży.