Zbliża się VI Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora

2023-09-19 8:28
Diecezja Warszawsko-Praska
Autor: Diecezja Warszawsko-Praska

To w diecezji warszawsko-praskiej. Będzie już w tę sobotę (23.09). Uroczystości zaplanowano na Gocławiu.

Obchody VI Diecezjalnego Dzień Chorego i Seniora będą stołecznym sanktuarium Świętego Ojca Pio. W tym roku pod hasłem "Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie". W czasie obchodów będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Do udziału zaproszone są przede wszystkim osoby starsze i chore wraz z opiekunami. Będą mogły skorzystać ze strefy porad medycznych i konsultacji, które będą dostępne od godziny 10:00 w siedzibie biblioteki parafialnej.

Centralnym punktem obchodów VI Diecezjalnego Dnia Chorego i Seniora będzie Msza Święta o godzinie 11:00. W czasie liturgii chorzy będą mogli skorzystać z sakramentu namaszczenia chorych. Po eucharystii zaplanowana jest wspólna agapa.

Sakrament namaszczenia chorych można przyjąć nawet kilka razy w życiu - w przypadku ciężkiej i niebezpiecznej choroby, w czasie jej trwania, jeśli stan zdrowia się pogorszył, w momencie ponownego zachorowania oraz w sędziwym wieku. W ciągu roku można go przyjąć w kościele po Mszy Świętej w zakrystii, w szpitalu, w domu podczas comiesięcznej wizyty kapłana z Komunią Świętą oraz w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia po wezwania kapłana z posługą sakramentalną.