Zbyt wcześnie odtrąbili sukces

2024-01-31 10:27
Autobus WTP
Autor: fot. Warszawski Transport Publiczny

Od poniedziałku (29.01) autobusy miały zatrzymywać się przy przychodni na Chrzanowie. Obiecywali to w mediach samorządowcy z Bemowa. Okazało się jednak, że żaden pojazd linii 349 dotąd się nie pojawił.

Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśnia, że stało się tak, bo nie zostało wykonane oznakowanie i przejście dla pieszych. Autobus powinien ruszyć więc w przyszłym tygodniu. Rzeczniczka Bemowa - Natalia Walka - tłumaczy, że powodem nie przygotowania infrastruktury były trudne warunki atmosferyczne. Obecnie trwają ostatnie prace – oznaczenia skrajni na zadaszeniu zjazdu do parkingu podziemnego. Po wykonaniu tych prac ZTM potrzebuje kilku dni na zmianę struktury przydziału pojazdów do linii tak, aby przewoźnik odpowiednio wcześniej mógł zmienić grafiki pracy kierowców. Autobus linii 349 powinien ruszyć na tej trasie od 5 lutego.

Chrzanów w ostatnich czasach mocno się zmienił. Pola stały się osiedlami. Przez wąskie, osiedlowe uliczki nie przejeżdżał jednak żaden autobus, a od przystanku na ulicy Lazurowej trzeba do przychodni przejść około pół kilometra. Bemowscy urzędnicy rozpoczęli starania o możliwość kursowania autobusu, podwożącego do przychodni. Po testach, okazało się, że na parkingu pod przychodnią mogą manewrować tylko najkrótsze, 9-metrowe autobusy. Linia 349 będzie kursować na trasie: Metro Bemowo, Powstańców Śląskich, Człuchowska, Lazurowa, Batalionów Chłopskich, Coopera, Przychodnia Coopera, Coopera, Batalionów Chłopskich, Lazurowa, Górczewska, Metro Bemowo.