ZOO rozpoczęło zbiórkę żołędzi i orzechów laskowych

2022-09-26 7:21
Warszawskie ZOO
Autor: Adrian Grycuk/Wikipedia

Można je przynosić do stołecznego ogrodu od soboty (24.09). W tym roku nie są zbierane orzechy włoskie. Jest ich bowiem jeszcze spory zapas.

Przyjmowane są jedynie żołędzie i orzechy laskowe. Zbiórka ma charakter charytatywny i edukacyjny - za dary nie są wydawane vouchery ani darmowe wejściówki do warszawskiego ZOO. Żołędzie i laskowe orzechy można dostarczać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 7:00 – 19:00. To przy wejściach od strony ulicy Ratuszowej i Mostu Gdańskiego. Zebrane żołędzie i orzechy posłużą jako urozmaicenie żywienia między innymi dla: żubrów, jeleni sika, antylop, żyraf, małp i ursona. Powinny być suche, zdrowe, bez zanieczyszczeń i bez owadów w środku.

ZOO zbiera żołędzie i orzechy od ponad 40 lat. Dawniej zbiórka miała charakter raczej lokalny. Za torbę żołędzi lub orzechów można było nieodpłatnie odwiedzić zoo. Z biegiem czasu i rozwojem mediów społecznościowych informacja o zbiórce docierała do szerszego grona odbiorców, którzy wręcz zasypywali zoo żołędziami i chętnie korzystali z wejściówek traktując całą akcję jak kolejną kampanię marketingową. Dlatego warszawskie zoo w 2019 roku postanowiło zrezygnować z darmowych wejściówek i nie zawiodło się na darczyńcach.