15. emerytura coraz bliżej? Jest ważna wypowiedź rzecznika PiS

2022-11-29 22:29
Bogaty jak emeryt?! Rekordowe świadczenie ZUS na Lubelszczyźnie
Autor: pixabay.com/jarmoluk

O dodatkowych świadczeniach i możliwościach budżetowych mówił rzecznik partii Rafał Bochenek. O pomyśle jednorazowego świadczenia, którego wypłata miałaby nastąpić przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi mówił wcześniej Jarosław Kaczyński.

13. i 14. emerytura jak najbardziej będą realizowane, natomiast jeśli chodzi o 15. emeryturę, to nic takiego nie leży na stole, nie toczą się żadne rozmowy w tym zakresie na ten moment

- poinformował we wtorek rzecznik PiS Rafał Bochenek cytowany przez portal wPolityce.pl. 

Polityk w Programie Pierwszym Polskiego Radia zapytany o spekulacje dotyczące wprowadzenia 15. emerytury zauważył, że "media żywią się spekulacjami, natomiast nie ma takich decyzji". "13. i 14. emerytura jak najbardziej będą to projekty, które będą realizowane, mimo tego, że bardzo często jesteśmy za to krytykowani przez polityków PO. Na pewno będziemy wspierali naszych seniorów" — podkreślił Bochenek.

Jak podaje Business Insider, premier Mateusz Morawiecki w połowie października podczas konferencji prasowej, na której przedstawiono założenia przyszłorocznej waloryzacji rent i emerytur podkreślał, że rząd PiS stara się naprawiać niesprawiedliwości III RP, a symbolem tego jest 13. i 14. emerytura, którą "chcemy wprowadzić do naszego systemu na stałe".