Adam Bielan w Sednie Sprawy: "Tłuste koty w PiS? Każda władza zużywa"

2023-03-20 13:00
Adam Bielan w Sednie Sprawy
Autor: Radio Plus

Tusk chce zdobyć władzę żeby się zemścić, mówi Adam Bielan. Prezes Republikanów dodaje, że zwycięstwo Platformy w wyborach oznaczałoby paraliż państwa min. w obszarze polityki międzynarodowej. Dlaczego Bielan chce pozwać posłów Szczerbę i Jońskiego, czy PIS posiada zdolność koalicyjną, co ze środkami z KPO?

W poniedziałek, 20 marca, gościem Jacka Prusinowskiego w programie Sedno Sprawy był Adam Bielan. Prezes Republikanów mówił m.in. o Donaldzie Tusku. Według niego, zwycięstwo w wyborach formacji byłego szefa europarlamentu nie byłoby korzystne dla Polski i Polaków.

- Donald Tusk dyszy, pała żądzą rewanżu i nienawiści politycznej - mówił Bielan. - Jad się leje z każdej jego wypowiedzi. Chce zdobyć władzę, żeby się zemścić za to, że jego 13 kolegów zasiada na ławie oskarżonych - Chce wziąć całą Polskę za zakładnika. Jego spory z prezydentem Andrzejem Dudą, które natychmiast by rozpoczął, sparaliżowałyby naszą rolę na arenie międzynarodowej, kluczową rolę w niesieniu pomocy Ukrainie - dodał.

Jak mają wyglądać listy wyborcze Zjednoczonej Prawicy? - Wybory odbędą się zapewne w październiku. Listy będą kształtowane w sierpniu - powiedział Bielan. - Wcześniej poszczególne partie Zjednoczonej Prawicy będą o tym rozmawiać, ale ostateczny kształt ujawnimy około 2 miesiące przed wyborami.

Czy Zjednoczona Prawica zostanie u władzy?

- Jestem przekonany, że jeżeli zdobędziemy powyżej 220 mandatów będziemy rządzić - mówił gość Sedna Sprawy. - Nikt nie będzie w stanie zbudować koalicji przeciwko nam. Pamiętajmy też o roli prezydenta. Nie sądzę, żeby Polska potrzebowała wojny domowej.

Obejrzyj całe Sedno Sprawy.

A.BIELAN: TŁUSTE KOTY W PIS? KAŻDA WŁADZA ZUŻYWA