Adam Bielan w Sednie Sprawy: "Ukraina popełnia fatalne dyplomatyczne błędy w relacjach z nami, będzie za to płacić"

2023-09-20 12:10
Adam Bielan w Sednie Sprawy: Ukraina popełnia  fatalne dyplomatyczne błędy w relacjach  z nami, będzie za to płacić
Autor: youtube.com

Ukraina popełnia fatalne dyplomatyczne błędy w relacjach z nami, będzie za to płacić, mówi Adam Bielan. Prezes Partii Republikańskiej dodaje, że nasze przyszłe relacje gospodarcze można określić słowami "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Relacje Warszawa-Kijów

zdaniem gościa Sedna sprawy, władze w Kijowie, które są pod ogromną presją wojenną popełniają fatalne błędy dyplomatyczne. To błędy Ukrainy, to ona będzie za nie płacić - mówił Adam Bielan. 

Nie ograniczymy pomocy militarnej, bo to kwestia bezpieczeństwa naszego kraju. W kwestiach gospodarczych będziemy robić adekwatnie do tego, co robią ukraińscy politycy, który są pod ogromnym wpływem ukraińskich oligarchów z sektora rolniczego 

- podkreślił. 

Prezes Partii Republikańskiej dodaje, że nasze przyszłe relacje gospodarcze można określić słowami "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie".

Zachowanie policjantów w Otwocku

"Posłanka KO Kinga Gajewska, która do mieszkańców Otwocka, nikogo nie zaczepiając, mówiła o aferze wizowej, została zatrzymana przez policję. Wykręcono jej ręce i wprowadzono do tzw. suki; to są standardy już naprawdę bardzo niepokojące" - powiedział w Polsat News lider PO Donald Tusk.

To nie było zachowanie skandaliczne. Nikt nie stoi ponad prawem. Poseł na sejm w momencie kiedy zaczyna się interwencja policyjna ma obowiązek się wylegitymować. 

- skomentował gość Sedna Sprawy. 

A. BIELAN: JAK KUBA BOGU TAK BÓG KUBIE. POSTĄPIMY ADEKWATNIE JAK UKRAIŃSCY POLITCY