Adam Niedzielski w Sednie Sprawy: „Nasza polityka covidowa była racjonalna”

2023-04-03 12:24
Adam Niedzielski w Sednie Sprawy: „Nasza polityka covidowa była racjonalna”
Autor: youtube.com

Nasza polityka covidowa była racjonalna, podejmowaliśmy optymalne decyzje, mówi Adam Niedzielski. Minister zdrowia mówił też, że przed sezonem zimowym możliwa jest jedna szczepionka na covid i grypę. Więcej w poniższym artykule.

Piąta dawka szczepionki

W połowie miesiąca ruszy rejestracja na kolejną, piątą dawkę szczepionki. Seniorzy i osoby tzw. upośledzone immunologicznie. Powszechnie szczepionka nie będzie już bezpłatna - zapytał prowadzący Jacek Prusinowski.

Nie będę teraz przesądzał, jak będzie wyglądała historia. Warto powiedzieć, że producenci szczepionek prowadzą bardzo intensywne prace badawcze i zapowiadają, że przed kolejnymi sezonami zimowymi będzie szczepionka połączona, na grypę i covid.

- komentuje Adam Niedzielski.

Jak podkreślił minister zdrowia, problemem w kraju jesz skłonność do sczepień. "W porównaniu z innymi krajami europejskimi nie wypadamy zbyt dobrze. Na pewno będzie za każdym razem rozpatrywali możliwość refundacji jako zachętę do sczepień" - dodał. 

kiedy zacznie działać Krajowa Sieć Onkologiczna, czy będą kolejne takie sieci, dlaczego rząd chce ograniczyć działanie receptomatów? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.