Alior Bank ostrzega klientów. Uwaga na fałszywą stronę banku

2022-11-24 8:57
Oszust internetowy
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Oszuści zaatakowali w Brodnicy. Wykorzystują popularny portal / Zdjęcie ilustracyjne

Alior Bank wydał komunikat przed zbliżającym się Black Friday. Okazuje się, że oszuści obrali sobie tym razem za cel stronę internetową banku. Jak działają oszuści?

Na dwa tygodnie przed Black Friday na stronie internetowej Alior Banku ukazał się komunikat, w którym przedstawiciele instytucji przestrzegli przed wzmożonymi działaniami oszustów i wyłudzaczy.

Na fałszywej domenie wyłudzają dane umożliwiające logowanie do bankowości internetowej – ostrzega Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego.

Przedstawiciele przypomnieli również najważniejsze zasady, mogące pomóc ochronić się przed utratą pieniędzy. Wśród nich wymieniono:

  • Podchodzenie do wszelkich kuszących okazji z ograniczonym zaufaniem;
  • Weryfikowanie przedstawionych na stronie sklepu danych sprzedającego;
  • Zwrócenie uwagi na to, kiedy sklep został uruchomiony;
  • Sprawdzanie na wiarygodnych stronach opinii i komentarzy innych klientów.

Jak rozpoznać oszustwo w sieci? Jak podaje portal Bankier.pl, w przypadku opisanego powyżej oszustwa kluczowa jest nazwa strony. Zamiast "aliorbank.pl" w oknie przeglądarki wyświetla sią adres "aliorgroup.org". To pierwszy z sygnałów, po którym powinna zapalić się czerwona lampka ostrzegawcza.