Artur Soboń w Sednie Sprawy: "Prawdziwe pieniądze z Funduszu Odbudowy trafią do Polski w latach 2024-25"

2022-11-24 11:12
Artur Soboń w Sednie Sprawy: Prawdziwe pieniądze z Funduszu Odbudowy trafią do Polski w latach 2024-25
Autor: youtube.com

Prawdziwe pieniądze z Funduszu Odbudowy trafią do Polski w latach 2024-25, uważa Artur Soboń. Wiceminister finansów twierdzi, że pierwsze płatności możliwe są na początku przyszłego roku, ale nie będą to znaczące, z perspektywy całej gospodarki, środki.

Pieniądze z KPO

W temacie ciągłej "walki z Unią Europejska" gość Sedna Sprawy komentował, że w przypadku organizacji wymiar usprawidzilości według taktatów Uni Erupejskiej jest to wyłacznie 

Cięcia budżetowe

Polityk zapytany, o cięcia budżetowe, które są zapowiadane od kilku tygodni. "Każda oszczędność jest w cenie" - komentował 

Jesteśmy w sytuacji, w której w przyszłym roku będzie w Europie i na świecie spowolnienie gospodarcze. Polska ten rok zamknie w gronie pięciu państw, które mają największy wzrost gospodarczy, ale rok przyszły to już mniejsza dynamika tego wzrostu. Będzie wciąż wzrost gospodarczy, ale nieporównywalny do tego czasu, kiedy polska gospodarka, zwłaszcza po wyjściu z covidu rozwijała się bardzo szybko.

- komentował. Jak dodał, "jeśli chodzi o nasze potrzeby pożyczkowe na ten rok, zamknęliśmy już w sierpniu, więc nie mamy sytuacji, w której mielibyśmy jakiś nóż na gardle".

W sprawie pieniędzy z KPO, wiceminister finansów twierdzi, że pierwsze płatności możliwe są na początku przyszłego roku, ale nie będą to znaczące, z perspektywy całej gospodarki, środki. 

Co z tarczą antyinflacyjną, kto może liczyć na tańszy gaz, czy czeka nas spadek, czy wzrost inflacji? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.