Aż 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby

2021-10-13 11:06
Aż 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby
Autor: Twitter/Straż Graniczna

Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby funkcjonariusze zapobiegli aż 470 próbom nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano też czterech cudzoziemców, którzy pomagali w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy

We wtorek, 12 października na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 470 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wszystkim próbom zapobieżono - poinformowała w środę straż graniczna. Przedstawiciele formacji poinformowali również, że tylko w tym miesiącu na tym odcinku granicy takich prób było już 6,7 tys., a od początku roku - 18,3 tys.

Dodajmy, że tylko wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 4 cudzoziemców, którzy pomagali w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Chodzi o dwóch obywateli Syrii z niemieckimi tytułami pobytowymi oraz dwóch obywateli Ukrainy.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 250 osób, które pomagały w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

W przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - wciąż obowiązuje stan wyjątkowy, który ma potrwać do końca listopada.

Sedno Sprawy - Paweł Wdówik