Bank Millennium ostrzega przed oszustwem. Jak nie dać się nabrać?

2022-11-30 13:31
Mieszkaniec Poznania rozbił bank! Wygrał kilkanaście milionów złotych
Autor: _Alicja_ / Pixabay.com Mieszkaniec Poznania "rozbił bank"! Wygrał kilkanaście milionów złotych

Na swojej stronie bank ostrzega, jak chronić się przed działaniami przestępców. Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy, warto zastosować się do rad zasugerowanych przez przedstawicieli instytucji.

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Bank Millennium. Cyberprzestępcy przygotowali fałszywe strony bankowości elektronicznej.

Z kolei przedstawiciele Banku Millennium wydali najnowsze ostrzeżenie dla klientów. Okazuje się bowiem, że oszuści znaleźli kolejny sposób na kradzież pieniędzy z kont nieświadomych tego osób.

Uwaga! Nowa metoda działania cyberprzestępców! Wysyłają wiadomości e-mail lub SMS z informacją, że musisz zaktualizować lub uwierzytelnić dane, żeby uniknąć zablokowania konta. Nie wysyłamy takich wiadomości i nigdy nie proponujemy żadnych aktualizacji systemu czy danych przez e-mail czy SMS

Bank przestrzega, by nigdy nie podawać swojego numeru PESEL oraz żeby dokładnie sprawdzać, do jakiej strony prowadzi link w wiadomości. Dodaje także, że ważne jest czytanie komunikatów SMS. "Nie przepisuj hasła, jeśli treść SMS-a jest niezrozumiała" - radzi Bank Millennium.