Borys Budka w Sednie Sprawy: "Słowa Radosława Sikorskiego były głupie"

2022-09-29 10:48
Borys Budka w Sednie Sprawy: Słowa Radosława Sikorskiego były głupie
Autor: youtube

Słowa Radosława Sikorskiego były głupie, mówi Borys Budka. Zdaniem przewodniczącego PO poważny polityk nie powinien sobie pozwalać na takie insynuacje i sugerowanie, że to USA stoją za uszkodzeniem gazociągów NS1 i NS2. Więcej w poniższym artykule.

Rząd przyjął w trybie obiegowym projekt ustawy znoszący tzw. obligo giełdowe, czyli obowiązek sprzedaży energii elektrycznej poprzez giełdę energii. Projekt zaostrza też kary za manipulacje na rynku energii.

Bzdury jeżeli chodzi o wyliczenia. To rząd PiS wprowadził obligo 100% na rynek mocy, co skutkuje tym co widzimy. Wcześniej obligiem giełdowym objęte było 30%. Dzisiaj w ogóle chcą ten rynek mocy znieść

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że wpis Radosława Sikorskiego był niepoważny i niepotrzebny; osoba z taką wiedzą nie powinna pozwalać sobie na tego typu dywagacje - ocenił szef klubu KO Borys Budka. Przekazał, że po "poważnej" rozmowie z szefem PO Donaldem Tuskiem, Sikorski napisał wyjaśnienia.

W poniedziałek doszło do wycieków w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od duńskiej wyspy Bornholm oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholm. Jak podaje PAP, Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wycieki. "Nie ma wątpliwości, że to eksplozje" - zaznaczył Bjoern Lund z SNSN.

Jak dodał, "nikt nie ma wątpliwości co do tego, że to był niepoważny wpis, niepotrzebny wpis i osoba z taką wiedzą nie powinna sobie pozwolić na takie słowa". Czy PO popiera energetyczne propozycje rządu, czy poprze pomysł Szymona Hołowni w sprawie wotum nieufności dla Mateusza Morawieckiego? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

B. BUDKA: SŁOWA R. SIKORSKIEGO BYŁY GŁUPIE