Brak porozumienia między MZ a medykami. Kiedy kolejne rozmowy?

2021-09-23 15:55
Białe Miasteczko 2.0, protest pracowników ochrony zdrowia
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Białe Miasteczko 2.0, protest pracowników ochrony zdrowia

Brak porozumienia między Ministerstwem Zdrowia a medykami. Protestujący twierdzą, że wciąż czekają na konkretne wyliczenia. Póki ich nie dostaną, nie zamierzają składać tzw. białego miasteczka 2.0, które znajduje się przed Kancelarią Premiera. Kiedy kolejne rozmowy?

Kolejne spotkanie, cztery godziny rozmów i nadal brak porozumienia między protestującymi medykami a resortem zdrowia. Nie ma konkretów nie ma o czym rozmawiać - twierdzą przedstawiciele białego miasteczka, którzy byli dzisiaj na rozmowach w Centrum Dialog.

Czytaj także: Covid-19: Rusza wystawianie skierowań na trzecią dawkę szczepionki. Sprawdź szczegóły

- Problemem dzisiejszej rozmowy jest to, że trudno jest się odnosić do postulatów czy propozycji strony rządowej, ponieważ strona rządowa żadnej propozycji nie przedstawiła. I to jest jakby główny punkt - trudno prowadzić merytoryczną rozmowę na temat propozycji, która nie istnieje - mówi doktor Piotr Pisula. I dodaje, że resort przedstawił mgliste, nieprecyzyjne wyliczenia ws. dofinansowania systemu.

- Trudno nawiązać dialog z komitetem protestacyjnym - odpowiada prowadzący rozmowy wiceminister zdrowia Piotr Bromber. - Na moje pytanie, bo faktycznie była taka dyskusja - co konkretnie jest nie tak, nie było konkretnej odpowiedzi. To moim zdaniem to nie jest dobre przy tego typu rozmowach. Jeśli coś jest nie tak - dzwonimy i wyjaśniamy - dodaje wiceminister.

Protestujący chcą od ministerstwa zdrowia nowych wyliczeń w sprawie dofinansowania systemu - do piątku do godziny 11.