Covid-19: Rusza wystawianie skierowań na trzecią dawkę szczepionki. Sprawdź szczegóły

2021-09-22 15:40 STAN DW
Trzecia dawka szczepionki. Są szczegóły rejesracji!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Trzecia dawka szczepionki. Są szczegóły rejesracji!

24 września rozpocznie się wystawianie skierowań do e-rejestracji na szczepienia trzecią dawką dla osób 50 + - informuje Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał właśnie w komunikacie szczegółowe informacje o tym jak będzie wyglądał cały proces.

4 października Europejskiej Agencji Leków ma podjąć decyzję dotyczącą zasadności podawania trzeciej dawki szczepionki. Rząd postanowił jednak nie czekać na rekomendację EMA i już teraz rozpocząć proces rejestracji. Trzecią dawką będzie mógł się zaszczepić każdy, kto ukończył 50. rok życia lub jest pracownikiem ochrony zdrowia pracującym w bezpośrednim kontakcie z pacjentem. Z najnowszego komunikatu resortu zdrowia wynika, że dla tych osób przeznaczona będzie szczepionka Pfizera.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Prawie 900 zakażeń ostatniej doby. Najwięcej od maja

- Osoby, które ukończyły 50 lat automatycznie dostaną skierowanie jeśli minęło już pół roku od drugiej dawki szczepionki. Wówczas taka osoba w Internetowym Koncie Pacjenta będzie już miała wygenerowane skierowanie na szczepienie - tłumaczy  Joanna Branicka, rzecznik lubuskiego NFZ.

Od 1 września szczepionkę mogą przyjmować osoby z obniżoną odpornością. Szczegóły dotyczące trzeciej dawki szczepionki znajdziesz >>TUTAJ<<.