Brak prądu na Ukrainie. Władze Kijowa zarządziły przerwy w jego dostawie

2022-10-20 8:16
Rząd wprowadza ceny maksymalne za prąd. Kogo dotyczą? Jakie są stawki? Znany szczegóły!
Autor: pixabay.com Rząd wprowadza ceny maksymalne za prąd. Kogo dotyczą? Jakie są stawki? Znany szczegóły!

Przerwy w dostawie prądu rozpoczęły się już po północy (20 października) i potrwać mają do końca dnia. Spowodowane są rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną, poinformowało Ukrenergo.

Przerwy w dostawie prądu rozpoczęły się od północy w czwartek (20 października). Jak zaznacza Ukrenergo, potrwa do 4 godzin dziennie dla każdego klienta, ale może okazać się, że czterogodzinne przerwy mogą pojawiać się częściej, np. dwa razy podczas dnia, od 8 do 12-tej i od 20-tej do północy.

Jak podaje PAP, władze Kijowa apelują do mieszkańców o oszczędzanie energii elektrycznej – włączania po kolei urządzeń energochłonnych, jak największego ograniczenia zużycia energii elektrycznej w godzinach od 17:00 do 23:00. Firmy proszone są o ograniczenie oświetlenia zewnętrznego biur, restauracji i centrów handlowych. To nie jedyne problemy z prądem na Ukrainie. 

W czwartek w ramach oszczędności na 21 z 38 tras trolejbusowych w Kijowie wyjadą autobusy. Jak informuje Ukrinform, tego dnia nastąpi tymczasowe ograniczenie dostaw energii elektrycznej na terenie całej Ukrainy dodaje Polska Agencja Prasowa.