Ceny benzyny mocno w dół! Ile zapłacimy za litr?

2022-08-04 13:13
Ceny benzyny mocno w dół! Ile zapłacimy za litr?
Autor: pixabay.com Ceny benzyny mocno w dół! Ile zapłacimy za litr?

Ceny paliw mocno.... w dół! Jak przewidują eksperci, to jeszcze nie koniec obniżek. Wkrótce za benzynę zapłacimy jeszcze mniej. Ile teraz trzeba zapłacić za litr i o ile spadły ceny paliwa?

Ceny paliw mocno w dół! 

Ceny paliw mocno w dół! Na większości stacji benzyna i olej napędowy staniały o kilkanaście groszy. Za benzynę 95-oktanową trzeba dziś zapłacić średnio 7,19 zł, a za olej napędowy 7,45 zł.

Jak mówi Grzegorz Maziak, analityk serwisu e-petrol.pl, stacje odpowiadają na obniżki, które na początku wakacji zapowiedział i wprowadził Orlen.

- I to nie jest tylko i wyłącznie efekt specjalnych rabatów, ale po prostu obserwujemy niższe ceny ropy naftowej na światowych giełdach, dzięki temu tanieją też paliwa na stacjach w przypadku 95-oktanowej benzyny. Od początku wakacji to jest spadek o blisko 10 procent - mówi analityk.

Czytaj także: Rząd będzie dopłacał nie tylko do węgla? "Przygotowaliśmy projekt ustawy"

Co więcej, najprawdopodobniej to nie koniec obniżek.

- Jest szansa na to, że te ceny nadal będą spadać w najbliższych dniach. Jeszcze w sierpniu, 95-oktanowa benzyna średnio w Polsce będzie miała cenę poniżej 7 zł za litr - dodaje ekspert.

O ten spadek trudniej będzie w przypadku diesela. To dlatego, że jego spora część trafia do Europy z Rosji, na którą mogą być nakładane kolejne sankcje.