Ceny na stacjach paliw. Kierowcy tankują na zapas

2023-09-28 13:59
Tanie paliwo w Poznaniu i nie tylko. Można zaoszczędzić nawet 2 złote na litrze paliwa. Jak to zrobić?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Tańsze paliwo

Widok cen na stacjach paliw może wielu zszokować. Na szczęście pozytywnie. Jeszcze do niedawna 8 zł, a już teraz - 6! Kierowcy zaczęli tankować paliwo na zapas.

Mogę zapewnić, że w Polsce będą albo najniższe, albo jedne z najniższych cen paliwa w Europie i że to jest trwała tendencja - mówił w czwartek w Polsat News minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zapewnił, że benzyny na stacjach nie będzie brakować.

Stwierdził, że tańsza benzyna jest efektem działań rynkowych Orlenu, "które były podejmowane przez ostatnie osiem lat". "W tej chwili te działania optymalizacyjne Orlenu zaczynają przynosić efekt. Stąd są takie ceny" - mówił. Zapewnił, że ten trend się będzie utrzymywał.

Jak podaje Moto.pl, kierowcy podczas tankowania samochodu nie zastanawiają się nad tym, kto dopłaci resztę brakującej marży. To ich nie interesuje. Interesuje ich niższa cena zapłacona przy kasie

Wielu kierujących decyduje się zatem na zalewanie paliwem nie tylko baków, ale i kanistrów. A to już może oznaczać problem, a właściwie to nawet trzy. Jeden dotyczy ograniczeń obowiązujących na stacjach paliwowych. Drugi przepisów dotyczących przechowywania paliwa. Trzeci trwałości paliw. 

- wlicza portal.