Ceny paliw w dół? Wiele na to wskazuje!

2023-03-10 12:50
Paliwo
Autor: pixabay.com

Przy wciąż szalejących cenach w tym także i na stacjach benzynowych nawet skromna podwyżka byłaby dla wielu kierowców miłą niespodzianką. Wiele wskazuje na to, że tak może się wydarzyć. Czy ceny paliwa pójdą w dół?

Jak donosi Business Insider, zmniejszenie importu ropy naftowej przez Chiny w styczniu i lutym wpłynęło na jej giełdowe ceny. Kontrakty kwietniowe na europejską ropę Brent spadły we wtorek w notowaniach w Londynie o ponad 3 proc. z poziomu przeszło 86 dol. do ok. 83 dol za baryłkę (trend spadkowy nadal się utrzymuje). Z kolei w Nowym Jorku amerykańska ropa WTI spadła dzisiaj do poziomu ok. 77 dol.

Jak czytamy również, konkurencja pomiędzy Orlenem a rafineriami ze Słowacji mogą mieć również realny wpływ na ceny na stacjach. 

Co to oznacza dla kierowców? 

Skutki m.in wspomnianych wyżej czynników widać na stacjach już teraz.  Na pylonach przy stacjach popularnych supermarketów można już natknąć się na ceny oleju napędowego poniżej 7 zł za litr - dodaje portal. 

Co więcej, takie stawki widoczne są nie tylko na stacjach hipermarketowych. Jak wynika z danych zebranych przez portal cenapaliw.pl za ON w cenie niższej niż 7 zł zaopatrzymy się m.in. na stacjach Shella w Gorzowie Wielkopolskim, Auto-Darex w Gdyni, Statoil w Szczecinie, czy też Imwar w Płocku.

- czytamy. 

Z najnowszego badania e-petrol.pl wynika, że najbardziej - o 5 groszy potaniał diesel, którego litr kosztuje dziś przeciętnie 7,09 zł. O 2 grosze mniej niż przed tygodniem kierowcy płacą za tankowanie benzyny 95-oktanowej, oferowanej w średniej cenie 6,71 zł/l. Od ostatniego notowania stabilne pozostają natomiast średnie ceny Pb98 i autogazu, które wynoszą 7,39 i 3,19 zł/l.