Ceny paliw w górę. Szykuje się rekordowy wzrost. Będzie 6 zł za litr?

2021-09-24 15:00 nm
Gdzie najlepsze paliwo na Podkarpaciu? UOKIK stworzył specjalną mapę
Autor: Pixabay

Obecne ceny paliw na stacjach benzynowych biją rekordy? Nic bardziej mylnego. Czeka nas kolejny wzrost. Już niedługo na dystrybutorach zobaczymy ponad 6 zł za litr.

W ubiegłym tygodniu średnie ceny benzyny 95 wynosiły 5,79 zł za litr. To o 7 groszy więcej niż w ostatnim czasie. Według analityków z e-petrol, ceny paliw na dniach dobiją do 5,85 za litr. Droższa będzie oczywiście benzyna 98 - średnio od 5,94 do 6,05 zł. Za olej napędowy zapłacimy 5,61 zł.

Co to oznacza? Kierowcy, którzy wybierają droższe stacje benzynowe, muszą przygotować się na ceny paliw powyżej 6 zł. To jednak tymczasowa sytuacja. Już niedługo za ceny paliw wszędzie możemy zapłacić powyżej tej kwoty.

Dlaczego ceny paliw wciąż rosną? Kwota, jaką widzimy na stacjach, dochodzi do rekordowej z kwietnia 2012 roku. Nic nie wskazuje jednak na to, że ceny paliw miałyby zacząć spadać. Jak podają analitycy z BM Reflex, czwarty tydzień z rzędu na rynku ropy naftowej obserwuje się wzrost cen. Wzrost zakażeń koronawirusem nie spowodował, że ludzie mniej się przemieszczają. Chcą jeździć i latać, a to wpływa na ceny paliw. Do końca roku nie powinniśmy spodziewać się spadku cen.