Ceny paliw znowu w górę! Kiedy będzie taniej?

2022-01-28 18:03
Ceny paliw znowu w górę! Kiedy będzie taniej?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ceny paliw znowu w górę! Kiedy będzie taniej?

Z tankowaniem lepiej poczekać do wtorku... Ceny paliw znowu poszły w górę. Wkrótce jednak stawka znowu spadnie. Ile kosztuje paliwo?

Tankowanie już od 1 lutego ma być dużo tańsze - za sprawą zmniejszenia stawki VAT na paliwa. Póki co jednak, jak wynika ze zleconych przez UOKiK kontroli, ceny idą w górę. Wszystko przez rekordowo ceny ropy naftowej - mówi prezes UOKiK Tomasz Chróstny. - Monitoring cen paliw nadal trwa. Wnikliwie analizujemy widoczne od kilku dni wzrosty cen paliw, które sąefektem najwyższych od lat cen baryłki ropy. Obserwujemy już ponowne spadki na giełdach, co wkrótce może mieć przełożeniena niższe ceny na stacjach paliw - tłumaczy.

Czytaj także: Są wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego. Jest w nim dużo niespodzianek

Kierowcy podkreślają, że zauważyli podwyżki, które pojawiły się dosłownie w ostatnich dniach. - Ja zauważyłem. Zeszło z powyżej 6 zł na 5.85 na litrze przy poprzednim tankowaniu, ale jak tankowałem dzisiaj to znowu było prawie 6 zł - usłyszał nasz reporter. - No była wykorzystana ta tarcza antyinflacyjna podobno, ale ceny znowu poszły w górę i nie do końca wiem czym to jest spowodowane - dodał inny kierowca.

Według analiz, popularna 95 podrożała w ostatnich dniach średnio o 9 groszy, a diesel o 10 groszy. Staniał jedynie autogaz, którego cena spadła o 2 grosze.

Sedno Sprawy - Paweł Kukiz