Coraz więcej turystów planuje wyjazd w długi weekend listopadowy

2022-10-26 13:30
góry
Autor: pixabay.com

Jak wynika z wtorkowej informacji portalu Nocowanie.pl.,w długi listopadowy weekend co trzeci turysta planuje wyjazd dwuosobowy. Najwcześniej planujemy wyjazd w góry.

Jak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl, blisko 30 proc. osób odwiedzających portal jest zainteresowanych krajowym wyjazdem pomiędzy 29 października a 6 listopada, przy czym - jak wskazano - na całe siedem dni planuje wyjechać mniej niż 6 proc., a na pięć lub cztery - niecałe 5 proc.

Co trzeci turysta planuje dwuosobowy jesienny wyjazd; przybywa też wyjeżdżających w pojedynkę. Według szacunków ekspertów z Nocowanie.pl średni koszt noclegu za osobę na dobę w tym czasie wyniesie 71 zł.

Jak podaje PAP, analizując liczbę odwiedzin serwisu wskazano, że użytkownicy najczęściej planują odwiedzać województwa: małopolskie (33 proc. wyszukiwań), dolnośląskie (21 proc.) oraz śląskie (12 proc.). Nad morze, do województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, wybiera się w sumie 17 proc. turystów. Do województwa mazowieckiego, zwykle cieszącego się bardzo umiarkowanym zainteresowaniem, wybiera się ponad 4 proc. podróżujących.

Najchętniej planowym wyjazdem jest wycieczka do Zakopanego, gdzie szuka zakwaterowania 7,5 proc. wyjeżdżających. Na drugim miejscu znalazł się Kraków (6,3 proc.), a za nim: Szklarska Poręba (5 procym.), Karpacz (4,5 proc.) i Wisła (4 proc.). Szóste miejsce zajmuje Warszawa (3,5 proc.)