Cyklon Małgorzata nadciąga nad Polskę. Co przyniesie?

2024-01-30 21:24
Pogoda Radom. Potężna wichura, łamiąc duże drzewa.... Do tego OBFITE ULEWY i... śnieg!
Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com Pogoda Radom. "Potężna wichura, łamiąc duże drzewa...". Do tego OBFITE ULEWY i... śnieg!

Opady deszczu, wichury i śnieżyce. Synoptycy zapowiadają cyklon Małgorzata i niestety nie maja dobrych wieści. Kiedy nastąpi załamanie pogody?

Jak zapowiadają synoptycy, w środę temperatura nad ranem wyniesie od -4 do -2 stopni na południowym wschodzie i Podhalu, około 1 stopień w centrum, do 5 st. na północnym zachodzie.

"Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty - zwłaszcza na północnym zachodzie. Większe porywy pojawią się jedynie w Sudetach, tam osiągną wartość do 65 km/h. Wiać będzie z kierunków - południowo-zachodniego i południowego" - powiedziała w rozmowie z PAP synoptyczka IMGW Dorota Pacocha.

W środę zachmurzenie duże. Początkowo na południowym 

Jak podaje portal Twoja Pogoda, rozpieszczający nas antycyklon odsuwa się, a jego miejsce błyskawicznie zajmie cyklon, który pędzi znad Kanady w kierunku Skandynawii. W czwartek (1.02) jego front zacznie wędrować z północnego zachodu na południowy wschód naszego kraju.

Przyniesie deszcz, na północy i wschodzie deszcz ze śniegiem, a na północnym wschodzie i na terenach górzystych samego śniegu. W piątek (2.02) ciąg dalszy fatalnej pogody. Obfity deszcz i deszcz ze śniegiem, a na wschodzie śnieg, którego spadnie od 1 do 3 centymetrów.

- czytamy.