Cymański w "Sednie Sprawy": Unia zawsze mówiła o dialogu, sankcje to fatalna droga

2021-10-28 10:25
Cymański w Sednie Sprawy: Unia zawsze mówiła o dialogu, sankcje to fatalna droga
Autor: Sedno Sprawy

Nowelizacja programu "za życiem"? Czuję zażenowanie przyjmuję krytykę, mówi Tadeusz Cymański. Poseł Solidarnej Polski był pytany w Radiu Plus między innymi o obiecane już rok temu poszerzenie pomocy dla osób niepełnosprawnych i matek w najtrudniejszych ciążach. Dlaczego posłom niestraszna inflacja i wyższe ceny paliw, czy Polska zapłaci kary nałożone przez TSUE? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy

Tadeusz Cymański z "Solidarnej Polski" był gościem programu "Sedno Sprawy" Radia Plus w czwartek, 28 października. Parlamentarzysta komentował m.in. karę nałożoną przez TSUE na Polskę w związku z działającą wciąż Izbą Dyscyplinarną.

- To jest droga donikąd. Unia zawsze mówiła o dialogu, natomiast kara powinna być ostateczna (...). Nikt nie chce zadzierać nosa, tak naprawdę w UE toczy się ogromna dyskusja nad tym jak jest traktowany traktat - mówił Cymański.

- Niezawisłość sędziowska tak, ale bezkarność nie - w taki sposób Cymański uzasadniał konieczność funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej. Nie chciał konkretnie odpowiedzieć na pytanie, czy ostatecznie Izba Dyscyplinarna zostanie zlikwidowana.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.

Poszerzenie ustawy za życiem. Cymański: czuję zażenowanie

Poseł Solidarnej Polski był pytany o to, dlaczego wciąż nie ma ustawy rozszerzającej pomoc dla kobiet, które w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego straciły prawo do legalnej aborcji.

- Zażenowanie czuję, przyjmuję tę krytykę. Po programie dowiem się na jakim etapie są prace w tym projekcie. Na pewno nigdy nie przyłożę ręki do tego, żeby zostawić na pastwę losu kobiety w najtrudniejszych sytuacjach - odpowiadał Cymański.