Czeka nas spory spadek temperatury. Do Polski nadciąga masa chłodnego powietrza

2021-09-16 9:30
Czeka nas spory spadek temperatury. Do Polski nadciąga masa chłodnego powietrza
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

To już niestety definitywny koniec lata. Druga połowa września pogodowo będzie znacznie mniej przyjemna. Czeka nas spore ochłodzenie, będzie spadek temperatury i dużo więcej deszczu. Wszystko przez masę chłodnego powietrza, która pojawi się nad Polską już w czwartek, 16 września.

Po bardzo ciepłym i przyjemnym początku września znów w Polsce czeka nas kilkanaście dni chłodniejszej pogody. Temperatura mocno spadnie, będzie też więcej chmur oraz deszczu. Winowajcą zmiany pogody jest chłodna masa powietrza polarnomorskiego.

Zmiana pogody nastąpi już w czwartek, 16 września. Jak przewidują meteorolodzy z IMGW, w niektórych miejscach w kraju może spaść do 20 litrów na metr kwadratowy.

- W ciągu dnia najwięcej deszczu i burz mogą spodziewać się mieszkańcy pasa od Pomorza przez Wielkopolskę, Mazowsze aż po Górny Śląsk - powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Jeśli chodzi o temperaturę to w czwartek, 16 września ma się ona wahać od 26 stopni Celsjusza na wschodzie kraju do 20 stopni na zachodzie i nad morzem.

Niestety to jeszcze są dobre złego początki, bowiem pogoda w najbliższych dniach ma się jeszcze pogorszyć. Wszystko dlatego, że w ciągu najbliższego tygodnia znad Skandynawii napłynie do nas chłodne powietrze, a temperatury rano mogą spaść do kilku stopni powyżej zera.

Sedno Sprawy - Grzegorz Cessak