Czterech polskich żołnierzy rannych na granicy polsko-białoruskiej

2021-11-19 14:15
Czterech polskich żołnierzy rannych na granicy polsko-białoruskiej
Autor: Twitter/MON Zdjęcie poglądowe

Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej poinformował, że czterech polskich żołnierzy zostało rannych w czasie powstrzymywania próby siłowego przekroczenia granicy przez migrantów ostatniej doby.

Wojciech Skurkiewicz podczas spotkania z dziennikarzami powiedział, że ostatniej doby doszło do kolejnych kilku prób siłowego sforsowania granicy polsko-białoruskiej. Przekazał, że że jedna z grup próbujących przedostać się na terytorium Polski liczyła 500 osób i została zatrzymana przez żołnierzy. 

- Przy tej okazji chciałem poinformować, że czterech żołnierzy zostało rannych, dwóch zostało opatrzonych na miejscu, a dwóch zostało przewiezionych do szpitala - poinformował wiceszef MON.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w działania na granicy z Białorusią zaangażowanych jest 15 tys. żołnierzy wspierających Straż Graniczną.

W piątek Straż Graniczna przekazała, że minionej doby doszło do 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym "dwie duże grupy próbowały siłowo przekroczyć granicę - jedna liczyła 500, a druga 50 cudzoziemców".

Sedno Sprawy - Franciszek Rakowski