Czy tegoroczna zima będzie mroźna? Takiej pogody nie było od 56 lat

2022-12-01 12:00
termometr, zima, mróz
Autor: pixabay.com

Zima coraz bliżej. Czy ta tegoroczna zaskoczy nas niższymi temperaturami niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni? Wile wskazuje na to, że tak. W opinii Severe Weather Europe, zasięg pokrywy śnieżnej na półkuli północnej pod koniec tegorocznego listopada jest jednym z największych od 56 lat – podaje IMGW-PIB.

W opinii Severe Weather Europe, zasięg pokrywy śnieżnej na półkuli północnej pod koniec tegorocznego listopada jest jednym z największych od 56 lat - przekazał nam IMGW-PIB.

Na opublikowanej mapie widać, że takie kraje jak Rosja, Kanada, czy kraje skandynawskie są w całości pokryte śniegiem. Według zapowiedzi IMGW w najbliższym tygodniu kraj będzie podzielony na zimowy wschód i częściowo centrum oraz jesienny zachód. We wschodniej Polsce spodziewany jest śnieg oraz deszcz ze śniegiem, z kolei w zachodniej części kraju – deszcz lub mżawka.

Początek grudnia przyniesie nieco chłodniejsze powietrze. Pogodę zmieni wyż Eryk, który nadciągnie nad Polskę znad Rosji. Obszar naszego kraju będzie jednak podzielony. Zimę odczują mieszkańcy centralnych i wschodnich województw. Tam prognozuje się opady marznącego deszczu i lokalnie śniegu. Zaś na zachodzie Polski będzie cieplej, bo wyż nie sięgnie tam swoimi zimowymi ramionami.